مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان آذربایجان غربی
۲۲۰ پایگاه برای جمع آوری نذورات عید قربان در آذربایجان غربی آماده است
دکتر سهندی گفت: در روز عید سعید قربان، ۲۲۰ پایگاه برای جمع آوری نذورات و گوشت قربانی مردم در استان برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج بیان کرد: برای جمع آوری نذورات و گوشت قربانی مردم آذربایجان‌ غربی در روز عید سعید قربان، ۲۲۰ پایگاه شامل کلیه دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری برپا می‌شود.

سهندی افزود: مردم خیر و نیکوکار آذربایجان‌غربی می‌توانند در روز عید سعید قربان وهمچنین در طول هفته اخیر گوشت قربانی و نذورات خود را به دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد و همچنین مراکز نیکوکاری در سراسر استان تحویل دهند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه گوشتهای قربانی و نذورات نقدی جمع‌آوری‌شده در روز عید سعید قربان در اولین فرصت بین  نیازمندان و ایتام این استان توزیع می‌شود، تصریح کرد: این نهاد امسال نیز همانند سال‌های گذشته با همکاری مراکز نیکوکاری، هیئت ‌امنای مساجد و معتمدان محلات، نذورات هم استانی‌های نیکوکار را در روز عید سعید قربان جمع‌آوری و در همان روز میان نیازمندان توزیع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ۳۰ قربانگاه در تمام شهرستان‌های  استان دایر بوده و ۳ قربانگاه‌ نیز در مناطق سه گانه ارومیه به‌عنوان قربانگاه اصلی برای جمع آوری گوشت قربانی، همچنین تحویل دام زنده جهت ذبح و توزیع در بین نیازمندان اختصاص یافته است.

سهندی با تاکید بر رعایت پروتکول های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا و اصول بهداشتی در تمامی  قربانگاه‌ها، بیان کرد: در کلیه قربانگاه‌های کمیته امداد، ناظران شبکه های دامپزشکی استان در جهت رعایت موارد بهداشتی قربانی ها با این نهاد همکاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم استان در سال گذشته با پرداخت ۱۳ میلیارد تومان در طرح  جمع آوری و توزیع گوشت قربانی مشارکت کرده اند که پیش‌بینی می‌شود این مشارکت در سال جاری با افزایش ۴۵ درصدی، به ۲۰ میلیارد تومان برسد.

انتهای پیام

 

فهرست