مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی
۶ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بافنده فرش در آذربایجان غربی اعطا شده است
دکتر سهندی اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳۹۰ بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که ۵۰ درصد آن را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امدا آذربایجان غربی ،   ۶ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بافنده فرش در آذربایجان غربی اعطا شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون مدد جویان تحت حمایت کمیته امداد استان ۵۴ تخته فرش به مساحت ۲۰۰ متر مربع بافته اند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین فرش بافته شده در چالدران بوده، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان از فروش فرش بافته شده ۶ میلیارد ریال سود خالص دریافت کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در سال گذشته مددجویان استان بیش از ۴۵۰ تخته فرش بافتند، اظهار کرد: مساحت فرش بافته شده توسط مددجویان آذربایجان غربی در سال گذشته نزدیک به ۳ هزار متر مربع بود.

وی یاد آور شد: در حال حاضر ۱۳۹۰ بافنده فرش تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که ۵۰ درصد آن را بانوان تشکیل می دهند.

سهندی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۶ فقره وام در جهت حمایت از بافندگان فرش تحت پوشش کمیته امداد استان به مبلغ ۶ میلیارد ریال پرداخت شده و برنامه ریزی شده با اعطای وام و تسهیلات برای ۱۰۰ نفر نیز در سال جاری اشتغال زایی ایجاد شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای  ۴۰۸ نفر به مبلغ بیش از ۷۵ میلیارد ریال برای اشتغالزایی وام و تسهیلات بانکی پرداخت شد.

انتهای پیام

فهرست