مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی
۷۲ آشپزخانه اطعام حسینی در آذربایجان‌غربی راه اندازی می‌شود
 دکتر سهندی اظهار داشت: به نیت تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه استان طبخ و بین نیازمندان آذربایجان‌غربی توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: به نیت  تعداد یاران امام حسین (ع) در کربلا و با رعایت نکات بهداشتی، غذای گرم در ۷۲ آشپزخانه استان طبخ و بین نیازمندان آذربایجان‌غربی توزیع می شود.

وی اظهار داشت: این تعداد آشپزخانه در ماه محرم و در قالب برگزاری مرحله دوم رزمایش مومنانه ایران همدل در آذربایجان‌غربی  برپا خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار استان تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در راستای اجرای مرحله دوم رزمایش مومنانه ایران همدل ، مساعدت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شناسایی و بهره برداری از تمام ظرفیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیران، اصناف، مراکز نیکوکاری، هیات های مذهبی، حسینیه ها، تکایا، نیروهای مقاومت بسیج و ایجاد تمهیدات لازم برای استفاده از ظرفیت داوطلبانه بسیجیان، موکب ها و گروه های جهادی در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر مرحله دوم رزمایش مومنانه ایران همدل  از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد آذربایجان‌غربی  در ماه محرم محسوب می‌شود.

سهندی تاکید کرد: با توجه مشکلات به وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا، همان‌طور که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرمودند، تنها راه گذر از شرایط فعلی، تقویت همدلی و همبستگی در جامعه است، ازاین ‌رو کمیته امداد به ‌عنوان نهاد خدمتگزار و مشرف به مسئله فقر در استان، می‌تواند در قالب رزمایش “ایران همدل” و با رایزنی و هم‌افزایی ظرفیت‌های سازمانی و مشارکت‌های مردمی نقش مهم و اثربخشی در راستای رفع مشکلات ضروری نیازمندان ایفا نماید.

وی خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار استان در مرحله نخست این رزمایش بیش از ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مساعدت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: این نهاد در مرحله نخست رزمایش مونانه ایران همدل ۱۲۵ هزار بسته معیشتی در میان مددجویان، ایتام و نیازمندان آسیب دیده از بیماری کرونا توزیع کرده‌اند.

وی بیان کرد: ۲۵ آشپزخانه در مرحله نخست این رزمایش در استان فعال بود که در آن مرحله ۹۵ هزار پرس غذای گرم در میان مددجویان و نیازمندان استان توزیع شد.

انتهای پیام

 

فهرست