مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی
۷ هزارو ۵۰۰نفر از مددجویان آذربایجان غربی صاحب شغل پایدار می شوند
دکتر سهندی افزود: کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد برای ۷ هزار و ۵۰۰ مددجوی تحت حمایت خود فرصت شغلی پایدار ایجاد کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی در همایش یک روزه تبیین برنامه های اشتغال سال ۹۹  که با حضور محمود غلامی، مشاور رسانه ای معاونت اشتغال کمیته امداد کشور برگزار شد، گفت: کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد برای ۷ هزار و ۵۰۰ مددجوی تحت حمایت خود فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی ادامه داد:  کمیته امداد آذربایجان‌غربی برای ایجاد این تعداد شغل، بیش از ۲۵۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت خواهد کرد.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی تصریح کرد: مشکلات معیشتی در کنار ویروس کرونا، فشار اقتصادی بالایی به نیازمندان وارد کرده و در این شرایط نقش کمیته امداد در کاهش مشکلات و نیازهای مددجویان غیر قابل انکار است.

وی با اشاره بر لزوم اهتمام امدادگران در ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان، تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته ۱۶۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه  در راستای  ایجاد اشتغال‌‌زایی برای ۴ هزار و ۵۰۰ نفر مددجو هزینه کرده است.

وی تاکید کرد: به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۹۵ درصد از طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان‌غربی فعال و پویا بوده و در نظر داریم با اجرای نظارت مستمر و راستی آزمایی های متعدد، این درصد را افزایش دهیم.

سهندی عنوان کرد: باید چرخه حمایت از مددجویان از پنج سال بیشتر نشود و لازم است این نهاد با اشتغال زایی و توانمند سازی، مددجویان را در کمتر از این مدت، از چتر حمایتی خود خارج کند.

وی یادآور شد: انتظار دارم امدادگران کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری،  مطالعه دقیق روش‌های توانمند سازی مددجویان، آموزش های کافی اشتغال‌زایی و اهتمام ویژه در اجرای راهبران شغلی در شهرستان ها را سرلوحه خدمات رسانی به مددجویان استان قرار دهند.

انتهای پیام

 

فهرست