به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان بوکان ، ائمه جمعه ، جماعت و اعضای شورای روحانیت ، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه ای را صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یاد و خاطره رشادت ها و دلاور مردیهای تمامی شهیدان گرانقدر ، رزمندگان و ایثارگران را تهنیت و تبریک خویش را به مناسبت این ایام غرور آفرین ابراز می نماییم.

با بیان اینکه ۳۶ کشور درجنگ، از رژیم بعثی عراق پشتیبانی کردند. حضرت امام خمینی(ره) نقش مهمی در دفاع مقدس داشت و این حماسه را با وحدت کلمه و همراهی مردم بصیر ، آگاه و متدین این کشور رقم زد ، ۴۰  سال از آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی سپری می‌شود، نبردی که اگرچه ۸ سال به طول انجامید اما رشادت‌های رزمندگان مدافع این مرز و بوم را برای همیشه در دل تاریخ جاودانه ساخت.

اگر امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا حرفی برای گفتن دارد، متاثر از رشادت‌های عزیزانی است که خالق دفاع مقدس بودند که قدرت جمهوری اسلامی ایران ، داشتن رهبری با بصیرت ، توانمند و جامعه‌نگر است که می‌تواند خود را به عنوان یک نظام قوی مطرح کند.

سی و یکم شهریورماه سال ۱۳۵۹ در حالی که فقط ۱۹ ماه و ۱۸ روز از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شد، رژیم بعث عراق، جنگ زمینی، هوایی و دریایی علیه ایران اسلامی را به بهانه پایبند نبودن ایران به قرارداد الجزایر، آغاز کرد. این دفاع مقدس ۲ هزار و ۸۸۷ روز (۸ سال) به طول انجامید

ثمره هشت سال دفاع مقدس و فداکاری رزمندگان، شهدا، آزادگان و ایثارگران است که باید قدردان آنها باشیم.

امیدواریم برنامه های هفته دفاع مقدس گوشه ای از فداکاری ها و ایثارگری های رزمندگان را در هشت سال دفاع مقدس نشان دهد

اگر امروز در قله های افتخار و اقتدار ایستاده ایم به دلیل جانبازی ها و از خود گذشتگی های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بوده است. کشوری که در دفاع مقدس سیم خاردار و گونی وارد می کرد، امروز در تمام تجهیزات دفاعی خود توانمند است و با سامانه ای که خود ساخته است، پهباد دشمن را مورد هدف قرار می دهد و این موضوع را باز صدای بلند اعلام می کند و این چیزی جز قدرت و افتخاری نیست که شهدای بزرگ با ایثار و از جان گذشتگی های خود نصیب مردم ایران کردند.

انتهای پیام