امام جمعه اهل سنت ارومیه
‌ تکثر کاندیداها موجب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌شود
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی از رفتارهای تفرقه افکنانه خودداری کرده و اخلاق مداری را محور قرار داده و از تبلیغات منفی علیه یکدیگر پرهیز کنند و به این مهم‌توجه داشته باشند که چنین رفتارهایی زمینه شک و تردید به کاندیداها را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت ارومیه  در گفتگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر لزوم توجه به رقابت به جای تخریب در ایام تبلیغات انتخاباتی گفت: تکثر کاندیداها موجب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌شود.

ماموستا مامد کلشی نژاد افزود: نامزدهای انتخاباتی از رفتارهای تفرقه افکنانه خودداری کرده و اخلاق مداری را محور قرار داده و از تبلیغات منفی علیه یکدیگر پرهیز کنند و به این مهم‌توجه داشته باشند که چنین رفتارهایی زمینه شک و تردید به کاندیداها را فراهم می کند.

وی تاکید کرد: کاندیداها و اصحاب رسانه از دامن زدن به مسایل قومیتی خودداری و از شعارهای تفرقه افکنانه پرهیز کنند تا از سوء استفاده برخی افراد جلوگیری شود.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اضافه کرد: کاندیداها با دادن شعارها و وعده هایی که در توان آنان نیست و قدرت عمل به‌ آن را ندارند، با احساسات مردم بازی نکنند زیرا تجربه ثابت کرده چنین شعارهایی موجب مایوس شدن مردم می شود.

ماموستا کلشی نژاد، با بیان‌ اینکه همه اقوام ایرانی در کنار هم‌ زندگی محبت آمیز داشته و همه ‌برای کشور شهید داده اند، اظهار کرد: نباید بین مردم این نگرانی وجود داشته باشد که در صورت انتخاب فردی از طیفی به افراد دیگر توجه نخواهد شد.

وی بیان کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات باعث می شود تا شخص منتخب از آرای بالای مردمی برخوردار شده و در آینده با دلگرمی و پشتوانه قوی در عرصه بین المللی حاضر شده و قدرت دیپلماسی کشور در عرصه جهانی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه با وجود تبلیغات منفی دشمنان، ملت ایران در تمامی عرصه ها ‌به ویژه انتخابات حضور پرشور داشته ‌اند، ادامه داد: ملت ایران این بار نیز با مشارکت حداکثری خود صحنه دیگری از وفاداری و غیرت خود را به نمایش خواهند گذاشت.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: مردم در انتخاب افراد، فارغ از مرزبندی‌های سیاسی، ایمان، ابتکار عمل، تخصص و رزومه افراد را مورد مطالعه و دقت قرار دهند تا فرد اصلحی را انتخاب کنند.

کلشی‌نژاد به ‌نقش روحانیت در تشویق مردم‌ برای شرکت در انتخابات اشاره کرد و افزود: روحانیون همه مردم را به شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح دعوت کنند تا شاهد انتخاباتی پرشور باشیم.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات  ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا به طور همزمان در ۲۸ خردادماه جاری برگزار می شود.

انتهای پیام

فهرست