امام جمعه اهل سنت نقده
‍ امام جمعه اهل سنت نقده به مناسبت درگذشت ملا عبدالقادر بیضاوی پیام تسلیت صادر کرد
ماموستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: این وارث شرع نبوی ، سالها درارومیه وحومه ومدارس علوم دینی به عنوان استاد برتر و در محافل علمی به عنوان یک مرجع با خلوص نیت به ترویج اسلام و کلام و فقه مذهب شافعی و عقیده اشعری (اهل سنت و جماعت ) پرداختند و در راه نشر معارف اسلامی مجاهدت زیاد وی  زنجیره اتصال جامعه و وحی آسمانی را بیش از پیش تقویت نموده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه اهل سنت نقده به مناسبت درگذشت حاج ماموستا ملا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه پیام تسلیت صادر کرد:

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَیْنَا تُرْجَعُونَ ) العنکبوت ۵۷

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْئ

درگذشت عالم ربانی ، اسوه زهد و تقوی ،عالم صدیق ،اهل تحقیق، مدافع سنت پاک نبی اکرم (صلی علیه وآله وصحبه وسلم)، مدرس توانا و مولف بی ادعا، حاج ماموستا عبدالقادربیضاوی ،ثلمه ای جبران ناپذیر بر پیکر اسلام و حجره های علمیه بود.

این وارث شرع نبوی ، سالها درارومیه وحومه ومدارس علوم دینی به عنوان استاد برتر و در محافل علمی به عنوان یک مرجع با خلوص نیت به ترویج اسلام و کلام و فقه مذهب شافعی و عقیده اشعری (اهل سنت و جماعت ) پرداختند و در راه نشر معارف اسلامی مجاهدت زیاد وی  زنجیره اتصال جامعه و وحی آسمانی را بیش از پیش تقویت نموده بود .

رحلت آن عالم بزرگوار را به خانواده محترم و شاگردان و سلسله جلیله علمای اهل سنت تسلیت عرض نموده و ازخداوند متعال برایشان صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم.

از خدای مهربان مسئلت داریم که آن مرحوم مغفور را در کنف رحمت و ظل مغفرت خود در بهشت برین با انبیا و اولیا و صدیقین و صالحین و علمای عاملین ماوی دهد .

این بزرگمردان علم و دین و خادمان ملت و آیین ، بعد وفات هم زنده هستند .

آثار ارزشمند ایشان و ذکر خیر وی در میان اهل ایمان ،حیاتی ثانی برای این علامه نامدار اهل سنت است .

اللهم بیض وجهه و یمّن کتابه و یسر حسابه و لیّن ترابه و طیب ثراه و ثبّته على الصراط

آمین آمین

والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

کلشی نژاد، امام جمعه اهل سنت نقده

انتهای پیام

فهرست