شناسه خبر: 5012

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5012

روابط عمومی مرکز اسلامی آذربایجان غربی
‍ رسانه سنگر دفاع از حقگویی و قلم سلاح خبرنگار است
مهدی مینایی آذر اظهار داشت: خبرنگاری شغلی ست که می‌توانیم بگوییم سختی های بسیار زیادی دارد، و علاقه و حقگویی و داشتن قریحه خبرنگاری از ویژگی های اصلی این شغل به حساب می آیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  ‍  آذربایجان غربی، مهدی مینایی آذر مسئول روابط عمومی مرکز اسلامی آذربایجان غربی در پیامی  ۱۷ مرداد ماه، روز خبرنگار را به تمامی فعالان عرصه اطلاع رسانی و تلاشگران حوزه روشنگری، آگاه سازی اجتماعی و هدایت افکار عمومی  تبریک گفت.

متن تبریک به این شرح است:

ن و القلم و ما یسطرون

جان نباشد جز خبر در آزمون      ،      هر که را افزون خبر جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهی است،     هر که آگه تر بود جانش قوی است

امروز روز تقدیر از همکاران توانمند من، در عرصه ی خبرنگاری ست.  خبرنگاری شغلی ست که می‌توانیم بگوییم سختی های بسیار زیادی دارد، و علاقه و حقگویی و داشتن قریحه خبرنگاری از ویژگی های اصلی این شغل به حساب می آیند.

اطلاع رسانی اخبار و آگاه کردن عموم مردم از رخدادهای روز، بر عهده ی یک خبرنگار است که سعی بر این دارد سواد سلامت جامعه را بالا ببرد.

خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند، این روز رو به همه ی خبرنگاران به ویژه  خبرنگاران و همکاران عزیزم در واحد روابط عمومی تبریک عرض میکنم.

خبرنگاران با جان و دل همواره در صحنه ها حاضر هستند، و سعی بر دفاع از مطالبات مردم  و حل مشکلات آنها دارند. این رسانه با کمک خبرنگاران خبره و آگاه و توانمند همیشه  بیدار و آگاه است.

خبرنگارانی که  در مواقع بسیاری مورد حاشیه و یا بی حرمتی قرار می‌گیرند، و یا مورد حمله  و قضاوت  های سریع مردم. اما یک خبرنگار خوب کسی ست که همواره به حرف های مردم گوش دل بسپارد، و سعی بر حل مشکلات آنها داشته باشد. یک خبرنگار خوب حقگویی را سرلوحه ی کار خود قرار می‌دهد، و با آگاه ساختن مردم می‌خواهد مشکلات آنها حل شده و سواد  و آگاهی جامعه بالا رود.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله در حدیثی فرموده است: «حق را بگو و در راه خدا از ملامت هیچ ملامت گری نهراس» خبرنگاران توانمند به نگاشتن حقایقی می‌پردازند، که سبب رشد و شکوفایی جامعه میشود.

قلم حرمت دارد و تنها یک خبرنگار می‌داند چگونه  حرمت قلم را نگهدارد.

مهدی مینایی آذر

کارشناس مسئول روابط عمومی مرکز اسلامی آذربایجان غربی

انتهای پیام

 

 

 

فهرست