رئیس اداره آموزش و پرورش سیلوانا
‍ مهر، آغاز بهار تعلیم و تربیت، روز پاگذاشتن به دنیای بی‌حد و حصر دانایی و خرد است
بهروز سلیمی اظهار داشت: آموزش و پرورش، مهم‌ترین رکن تمدن ‌سازی در گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می شود؛ این سرمایه ملی، متعلق به همه مردم است و همه باید در جهت اعتلای آن بکوشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سیلوانا، بهروز سلیمی رئیس اداره آموزش و پرورش سیلوانا با صدور پیامی آغاز بهار تعلیم و تربیت و سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، معلمان و خانواده‌ها تبریک گفت.

متن پیام سلیمی، به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مهر، آغاز بهار تعلیم و تربیت، روز پاگذاشتن به دنیای بی‌حد و حصر دانایی و خرد است و تقارن با شکوه فصل علم و معرفت با هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، یادآور مهرورزی و خلق حماسه بزرگ معلمان و شاگردان مکتب ایثار و شهادت است.  در تقارن بهار تعلیم و تربیت با این مناسبت ها،  لازم است آموزه های مدرسه عاشورا که مدرسه ای تمام ساحتی از دانش، بینش، منش و روش است، مورد نظر قرار گیردـ چرا که در مکتب حسینی و در این مدرسه بزرگ که به پهنای تاریخ است؛ درس زندگی در حوزه روابط خانوادگی، استقامت، دشمن شناسی، بصیرت، ادب و معرفت به تمام انسانیت ارائه شده است.

آموزش و پرورش، مهم‌ترین رکن تمدن ‌سازی در گام دوم انقلاب اسلامی محسوب می شود؛ این سرمایه ملی، متعلق به همه مردم است و همه باید در جهت اعتلای آن بکوشند. رونق تربیتی و علمی مدارس، به برنامه‌ریزی‌ها و اهتمام فرهنگیان، معلّمان و مدیران به عنوان مهم ترین سکانداران دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، وابسته است و دست توانای معلّم، چشم انداز های آینده کشور را ترسیم می کند. ارجمندترین و عزیزترین سرمایه های کشور، فرزندان برومند این مرز و بوم در پرتو اندیشه، هنر و دستان پر مهر معلمان، شکوفا می شوند.

امسال نیز آموزش و پرورش کشور، با توجه به شرایط فراگیری بیماری کرونا در حالی کار خود را آغاز می‌کند که فرآیند تعلیم و تربیت به دلیل وابستگی‌های اجتناب ناپذیر به “بسترهای نوین آموزشی و فضای مجازی”، بیش از پیش به همراهی همکاران فرهیخته و مشارکت همه جانبه‌ اولیاء گرامی نیاز دارد.

آموزش و پرورش سیلوانا نیز  در این شرایط سخت، براساس اهداف و راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و مبتنی بر چرخش‌های تحول آفرین و مشارکت همه جانبه، همراهی و همفکری همکاران گرانقدر، دانش آموزان عزیز، والدین گرامی، صاحب‌نظران عرصه تعلیم و تربیت و تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی می تواند با  خلاقیت و بهره گیری از شیوه های نوین در عرصه های آموزشی و پرورشی به صورت حضوری (اکثرا) و مجازی مطابق شیوه نامه تمهیدات آموزشی دوران کرونا در سال ۱۴۰۰، دانش آموزان عزیز را یاری نماید، تا قله های رفیع بهروزی و کامیابی را فتح نمایند.

ضمن تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت به تمامی همکاران و دانش آموزان عزیز، از اولیای گرامی انتظار داریم در کمال آرامش و با آموزش و رعایت پروتکل های بهداشتی، با همکاری و همراهی تمامی مدیران و معلمان ارجمند، گام های موثری در حضور تدریجی دانش آموزان در مدارس برداریم و از خداوند منّان استعانت می جوییم تا بتوانیم دانش آموزانی شایسته خدمت در جمهوری اسلامی تربیت نموده و شاهد رشد روز افزون نظام مقدّس تعلیم و تربیت باشیم.

بهروز سلیمی

رئیس اداره آموزش و پرورش سیلوانا

انتهای پیام

 

 

فهرست