شناسه خبر: 1076

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1076

رئیس کمیته امداد میاندوآب
۱۱۷ درصد اشتغال‌زایی در میاندوآب رشد داشته است
 رسول بخشی افزود: در سه ماهه نخست امسال، به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان میاندوآب، بیش از یک میلیارد و 600  میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی هزینه شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رسول بخشی، رئیس کمیته امداد میاندوآب گفت: در سه ماهه نخست امسال، در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان میاندوآب، بیش از ۷۸۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این میزان تسهیلات اشتغال‌زایی جهت  ایجاد ۳۹ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب هزینه  شده است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب تصریح کرد: میزان اشتغال‌زایی سه ماهه نخست در میاندوآب نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۱۷ درصد رشد داشته است.

وی عنوان کرد:  در سه ماهه نخست امسال ۱۰ مسکن مددجویی با ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات در میاندوآب احداث و تحویل مددجویان این شهرستان شده است.

بخشی خاطرنشان کرد: مردم خیر و نیکوکار میاندوآب در سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۲ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند.

وی با اشاره به افزایش پرداخت زکات در میاندوآب، بیان کرد: کمیته امداد این شهرستان در سه ماهه نخست امسال بیش از ۲۰۷ میلیون تومان زکات جمع‌آوری کرده‌ است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب اظهار  کرد: هم‌اکنون ۶۹۵ نفر از ایتام و فرزندان محسنین، تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب بوده   که ۲۸۰ نفر از این تعداد را ایتام و ۴۱۵ نفر را  نیز فرزندان محسنین می دهند.

وی  تاکید کرد: هم‌اکنون چهار ‌هزار و ۷۸۲ حامی با کمیته امداد میاندوآب همکاری داشته و حمایت از ایتام و فرزندان محسنین این شهرستان را عهده دار هستند.

بخشی یادآور شد: در سه ماهه نخست امسال ۴۸۰ نفر از نیازمندان این شهرستان  در قالب ۱۶۱ خانواده، تحت  حمایت کمیته امداد میاندوآب قرار گرفته و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

وی اظهار کرد: افزایش در آمد های محلی و مردمی و گسترش جذب مشارکتهای مردمی از روشهای نوین و الکترونیکی ، گسترش شبکه نیکوکاری با ایجاد مراکز و واحد های نیکوکاری جدید، ساخت مسکن مددجویی با اولویت مناطق روستایی و افزایش کمی و کیفی طرحهای خود کفایی و خود اشتغالی  از اهم اهداف و برنامه‌های کمیته امداد میاندوآب تا پایان سال جاری است.

رئیس کمیته امداد میاندوآب با اشاره به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان، گفت: هم‌اکنون ۵ هزار و ۱۹۵ خانوار برابر با ۱۵ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد میاندوآب  هستند که جمعیت تحت حمایت این نهاد نسبت به زمان مشابه سال گذشته، پنج درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام

فهرست