مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی
  ۱۶۷میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در آذربایجان‌غربی پرداخت شده است
 دکتر سهندی افزود:کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال گذشته با پرداخت 167 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد، برای چهار هزار و 500 خانواده تحت حمایت‌ فرصت‌های مختلف شعلی ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی ظهر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: این نهاد در سال گذشته با پرداخت ۱۶۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد، برای چهار هزار و ۵۰۰ خانواده تحت حمایت فرصت‌های مختلف شعلی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد آذربایجان‌غربی در سال جاری نیز در نظر دارد هفت هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی پایدار با پرداخت  ۲۳۶ میلیارد تومان تسهیلات فرض‌الحسنه برای خانواده‌های مددجو ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این نهاد در ماه مبارک رمضان با مشارکت ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خیران در قالب طرح اطعام مهدوی، توانسته ۸۵ هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های تحت حمایت توزیع کند.

وی اظهار کرد: در ایام کرونایی، هدایای ۵۰۰ هزار تومانی برای هرکدام از ایتام تحت حمایت کمیته امداد از سوی بنیاد مستضعفان مساعدت شده است.

سهندی یادآور شد: کمیته امداد برای رفع مشکلات اولیه خانواده‌های تحت حمایتی که بر اثر بیماری منحوس کرونا سرپرست خود را از دست می‌دهند ۱۰ میلیون تومان مساعدت بلاعوض کرده و جهت ترمیم آسیب‌های روحی این خانواده‌ها از ۱۹ مشاور و ۱۳۰ مددکار کمک‌های معنوی دریافت می‌کند.

وی گفت:  بیش از ۱۵۶ میلیارد تومان در سال گذشته از مسیر مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به نیازمندان استان مساعدت شده که این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال پیشین، ۵۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تاکید کرد: مردم خیر و نیکوکار استان در سال گذشته بیش از ۴۲ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده‌اند که ۹۰ درصد این مبلغ، به منظور رفع مشکلات خانواده‌های محروم و بقیه نیز برای احداث یا تکمیل طرح‌های عمرانی عام‌المنفعه در مناطق محروم استان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۶ هزار خانواده آسیب دیده از کرونا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده است که از این تعداد، ۱۸ هزار خانوار در مرحله نخست بسته‌های معیشتی دریافت کرده و بقیه نیز در مرحله دوم این بسته‌ها را دریافت خواهند کرد.

سهندی در این نشست با اشاره به افزایش تعداد مددجویان در سال جدید، اظهار کرد: در پایان سال گذشته تعداد مددجویان این نهاد از از ۱۲۰ هزار نفر در سال ۹۷ به ۱۸۸ هزار نفر رسید و در سال ۹۹ نیز در نظر داریم برای حمایت از ۳۶ هزار نفر از افرادآسیب پذیر برنامه ریزی کنیم.

انتهای پیام

فهرست