مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی
 ۷۱درصد جمعیت روستایی شهرستان سلماس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند
علیرضا شیخی اظهار داشت: با بهره برداری از پروژه های در دست اجراکه هم اکنون درسلماس  در حال اجراست و در آینده نزدیک افتتاح می شوند سلماس به شهرستان سبز از لحاظ برخورداری از گاز طبیعی در بخش روستایی و شهری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  علیرضا شیخی ، مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار صداوسیما در سلماس وضعیت برخورداری این منطقه از استان در گازرسانی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: عملیات گازرسانی به ۲۵ روستا با ضریب نفوذ ۲۲ درصد خانوار روستایی آغاز شده است که با بهره برداری از این پروژه ها میزان خانوار روستایی گاز طبیعی این شهرستان به ۷۹ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از پروژه های در دست اجراکه هم اکنون درسلماس  در حال اجراست و در آینده نزدیک افتتاح می شوند سلماس به شهرستان سبز از لحاظ برخورداری از گاز طبیعی در بخش روستایی و شهری می شود.

وی با بیان اینکه  اولویت اول ما گازرسانی به مناطق پر جمعیت است تا مردم بیشتری از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند اظهار کرد: علاوه بر ۲۵ روستایی که اعلام شد ۱۳ روستای دیگر سلماس نیز هم اکنون در مرحله پیمان سپاری است.

شیخی با اشاره به وضعیت کوهستانی بودن منطقه و سختی کار و هزینه بر بودن پروژه ها تصریح کرد: به رغم همه موانع طبیعی پروژه های گازرسانی شهرستان سلماس از سرعت اجرا و پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.

این مقام مسئول از در دست طراحی بودن عملیات گازرسانی به ۴۰ روستای دیگر شهرستان سلماس خبر داد و اظهار کرد: مهمترین مساله در پیشرفت و تسریع پروژه های گازرسانی ، همکاری  مردم و هماهنگی مسئولان و نهادهای خدمات رسان است چرا که ایجاد مانع در تحصیل اراضی و عدم همکاری مردم و صاحبان زمین که لوله گاز از آنجا عبور می کند باعث کندی پروژه می شود.

انتهای پیام

فهرست